Sepetim
0
Giriş Yap
Ürün Arama

Neden Orijinal Ürün?

 

Neden Orijinal Ürün?

 

Dünya çapında, otomotiv sektörünün diagnostik konusunda en çok tercih ettiği markalardan birisi olan LAUNCH, 1999 yılında üretmeye başladığı X-431 serisi ile alanında fark yaratmıştır.

2000 yılından günümüze yeni modellerle seriyi geliştiren LAUNCH, bu sürede farklı markalarca taklit edilmiş ya da lisanslı olmayan sahte yazılımlı versiyonları piyasaya sürülmüştür.

 

Orijinal Ürün;

 

2015 yılı itibari ile müşterilerin kullanımına sunulan tablet serisi modeller içinde, 2016 yılında sahte ürünler kopya yazılımlı olarak piyasaya sürülmüştür.

Orijinal cihazla kopya cihazı birbirinden ayırmak oldukça basittir. Orijinal PRO serisi ürünler PRO3 / PRO ve PRO Lite modellerinden oluşmaktadır. Söz konusu modeller özel kutusunda, Launch için Lenovo tarafından üretilen özel tablet ve tablet kılıfı, yeni nesil siyah büyük OBD soketi, eski araçları kapsayan soket seti, OBD ara uzatma kablosu, kullanım kılavuzu ve müşteriye özel şifre zarfı ile teslim edilmektedir.

Yeni ürünü alırken müşterilerimizin belirlediği kullanıcı adı ve şifre ile zarftaki bilgiler kullanılarak cihazın aktivasyonu yapılır ve cihazın ücretsiz güncellemesi ve yasal garantisi başlamış olur. Tüm lisanslı ürünler online güncellemelidir. Müşterimiz yazılımdaki güncelleme bölümüne tıkladığı zaman kendisine ait kullanıcı adı ve şifreyi girerek internet üzerinden güncellemelerini kolaylıkla indirebilir. Bunun yanı sıra ürününün seri numarasını, aktivasyon tarihini ve ücretsiz güncelleme sürelerini kolaylıkla görebilir.

 

Lisanslı LAUNCH ürünü kullanan bütün müşterilerimiz, garanti süresince ve garanti süresi sonrasında ücretsiz teknik destek hatlarımızdan yararlanabilirler.

 

Kopya Ürün;

 

Kopya cihazlar LAUNCH tarafından 2015 ve 2016 yılında tek marka yüklemek isteyen müşterilerimiz için piyasaya sunulan idiag (kırmızı) ve easydiag (sarı) küçük soketlerin, herhangi bir tablete yüklenen kopya yazılımla beraber kullanılan versiyonudur.

 

easydiag

idiag

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Söz konusu ürünleri satan firma ve şahıslar kopya cihazın lisanslı olduğunu, kendilerinin de Türkiye Distribütörü olduklarını iddia etmektedirler.

Piyasada online güncellemeli diye satılan kopya cihazlar 2016 Nisan ayı versiyonlu olmakla beraber bu tarihin sonrasındaki versiyonları yükleyememektedirler.

Online olmayan ürünler ise 2016 Ocak ayı versiyonu ile satılmaktadır yani en iyi ihtimalle 1,5 sene önceki versiyon yeni versiyonmuş gibi satılmaktadır.

 

 

Kopya Cihaz Ekran Görüntüsü

Kopya Cihaz Ekran Görüntüsü

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yine piyasada kopya ürün satan birçok firma ve şahıs hem ürünü tanımamakta hem de ürünün kapasitesini bilmemektedirler. Bu sebepten dolayı da satış sonrası destek verememektedirler. Garantili diye satılan bu ürünler bozulduğunda, OBD soketi yedek parça olarak değiştirilemediğinden dolayı, satıcı tarafından müşteriden ikinci bir cihaz bedeli istenmekte ve mağduriyet oluşmaktadır.

Lisanslı LAUNCH ürünleri ile profesyonel bir servis uzun yıllar boyunca diagnostik işlemlerini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebileceği gibi, sürekli teknik destek hizmeti sayesinde diagnostik konusundaki deneyimlerini de her geçen gün arttırmaya devam edeceklerdir.

 

Kopya Cihaz Seti – 1

Kopya Cihaz Seti – 2

Kopya Cİhaz Seti – 3